Balony reklamowe w reklamie producentów słodyczy

Balony reklamowe

Balony reklamowe

W dzisiejszych czasach branża spożywcza przeżywa okres znaczącego wzrostu liczby firm zajmujących się tą dziedziną. Chodzi tu o wszelkie firmy produkujące, przetwarzające, dystrybuujące lub sprzedające żywność. Oczywiście wyjątkowo silna konkurencja panuje wśród producentów słodyczy – tych przybyło w ostatnich latach bardzo wiele. Dlatego też muszą się one reklamować z odpowiednią mocą, aby pozyskiwać ciągle nowych klientów – nabywców swoich produktów. A nabywcami tymi są przede wszystkim dzieci. Dorośli także kupują słodycze, ale w nieco mniejszym stopniu. Dlatego też reklama producentów słodyczy musi być skierowana w dużej mierze do dzieci. A dzieci można przyciągnąć do swojej firmy, dystrybuując wśród nich gadżety reklamowe.

Wśród takich gadżetów przykładem idealnym mogą być balony reklamowe. Siła ich oddziaływania na dzieci jest nie do przecenienia. Dzieci uwielbiają balony, mogą się nimi bawić bardzo długo. A jeśli dodatkowo balony te są odpowiednio przygotowane, efekt jest podwójnie dobry.

Co w praktyce oznacza owo „odpowiednie przygotowanie”? Chodzi tu oczywiście o kształt i ewentualne dodatki, jak np. nadruki. Balony reklamowe mogą występować bowiem w różnych kształtach. W przypadku producentów słodyczy kształtem tym może być właśnie jakiś cukierek czy batonik. Nadruk na takim balonie przypomina oczywiście opakowanie takiego cukierka. Jest to bardzo atrakcyjny gadżet, który zwróci uwagę nie tylko dziecka, ale także osoby dorosłej. A przykucie uwagi to już połowa sukcesu marketingowego.

Balony reklamowe mogą trafiać do klientów poprzez rozdawanie. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, w której dana firma rozdaje takie gadżety, np. w sklepie, w centrum handlowym, na świeżym powietrzu czy na imprezie plenerowej (koncert, festyn, happening, itp.). Dlatego właśnie rozdawanie należy prowadzić tam, gdzie ludzi jest jak najwięcej – bardzo wiele osób przyjmuje takie podarunki i żeby tych przyjmujących było jak najwięcej, musi być w danym miejscu jak najwięcej ludzi. Szczególnie popularna i skuteczna jest ta metoda na imprezach plenerowych. Tam właśnie jest zwykle dużo dzieci, które są na tego rodzaju podarunki bardzo łase.