Gadżety reklamowe z nadrukiem banków

Gadżety reklamowe

Gadżety reklamowe

W dzisiejszych czasach marketing wielu firm może polegać na emisji różnego rodzaju gadżetów firmowych, przydających się bardzo w reklamie. Gadżety takie mogą być bardzo różne, podobnie jak ich dystrybucja. Ważne jest to, że są one istotnym elementem procesu budowania relacji z klientami, co dla wszystkich współcześnie funkcjonujących firm jest podstawową kwestią. Firmy wszak utrzymują się z klientów. Przykładem mogą być banki. Należą one oczywiście do największych firm na rynku, nie zmienia to jednak faktu, że również muszą podejmować działania w celu budowania relacji z klientami. Chodzi tu zarówno o aktualnych i stałych klientów, jak i o potencjalnych, którzy klientami banku dopiero mogą się stać. Owe gadżety emitowane przez banki są tu bardzo przydatne. W jaki sposób konkretnie?

Wszystko zależy od celów danej kampanii. Gadżety reklamowe banku mogą spełniać bardzo wiele ról.

Zacznijmy od budowania relacji z aktualnymi klientami, którzy posiadają w danym banku jakiś produkt, np. konto, lokatę, kredyt, itp. Gadżety reklamowe, o których mowa, są im wręczane, jako dowód wdzięczności ze strony banku za wybór jego oferty i obdarzenie go zaufaniem. Każdy klient taki podarunek chętnie przyjmie. Oczywiście wręczenie może nastąpić albo w oddziale banku albo za pośrednictwem poczty czy kuriera. Druga metoda jest właściwa dla upominków droższych.

Gadżety reklamowe, jak wspomniano, mogą także służyć pozyskiwaniu nowych klientów. Jak do tego dążyć? Są na to dwa sposoby. Po pierwsze, wykorzystywanie do tego celu imprez plenerowych różnego rodzaju, jak koncerty czy festyny. Po drugie, rozdawanie przechodniom na ulicach. Drugi ze sposobów jest nieco kosztowny, bo wymaga wynajęcia osób do rozdawania oraz przygotowania odpowiedniej ilości gadżetów. Jest to też działanie opatrzone ryzykiem, że nie zawsze uda się kogoś przekonać do skorzystania z oferty banku, a gadżet mimo to taka osoba weźmie. Z drugiej jednak strony, banki stosują tę metodę, bo praktyka rynkowa pokazuje, że można pozyskać dzięki temu bardzo wielu nowych klientów.

Wszystkie metody, o których mowa wyżej, są dobre. Żaden bank nie może zaprzepaścić szans, jakie dają owe gadżety firmowe.