Krówki reklamowe na imprezach sportowych

Krówki reklamowe

Krówki reklamowe

W dzisiejszych czasach imprezy sportowe są doskonałą okazją dla reklamodawców do promowania swoich marek, usług czy produktów. Promocja ta odbywać się może na bardzo wiele różnorodnych sposobów. Kreatywność marketingowa firmy jest tutaj jedynym ograniczeniem. Od lat do najpopularniejszych metod wykorzystywanych w marketingu na imprezach sportowych należy dystrybucja gadżetów reklamowych. Jest wiele gadżetów, które pasują do zawodów sportowych pod względem charakteru. Bez wątpienia należą do nich produkty spożywcze – tutaj prym wiodą słodycze. Wśród słodyczy reklamowych wyróżniają się natomiast krówki.

Te niezwykle popularne i lubiane cukierki są bardzo dobrym pomysłem służącym promocji firmy podczas imprezy sportowej. Dlatego też są coraz częściej wykorzystywane w ten sposób. Oczywiście, aby krówki reklamowe były dobrymi nośnikami reklamy, muszą spełniać kilka warunków. Jakie to warunki?

Przede wszystkim chodzi tu o wyrażanie odpowiednich treści, np. za pomocą nadruków na opakowaniach. Nadruki można podzielić na tekstowe (słowne) oraz graficzne. Ostatnia grupa to przede wszystkim rysunki, ale także fotografie czy obrazki. Wszystkie te treści wyrażają reklamę danej firmy, jeśli np. nawiązują do jej działalności, branży, itp. Mogą także zawierać logo oraz nazwę marki, dzięki czemu zostaje ona zapamiętana przez klientów. Nazwa jest podstawą, jeśli klient ma skorzystać z oferty firmy.

Krówki reklamowe na zawodach i imprezach sportowych mogą być roznoszone przez odpowiednio ubranych pracowników organizatora danej imprezy. Są wówczas sprzedawane lub rozdawane, w zależności od tego, jaki jest cel danej działalności marketingowej. Inną formą dystrybucji, również coraz popularniejszą, jest organizowanie konkursów, gdzie nagrodą są właśnie krówki reklamowe. Imprezy sportowe są idealną okazją do tego rodzaju konkursów. Mogą to być np. konkursy z wiedzy o danym sporcie, klubie, itp.

Firmy organizujące taką reklamę zyskują bardzo dużo, ponieważ marketing w takim wydaniu jest skuteczną formą promocji marki oraz jej oferty.