Odzież reklamowa nietypowych

Odzież reklamowa

Odzież reklamowa

W ostatnich latach nowoczesne kampanie reklamowe przybrały wymiar bardzo atrakcyjnych kreacji sięgających aspiracjami do bardzo wysokiego poziomu artystycznego. Dotyczy to nie tylko spotów reklamowych emitowanych w najbardziej popularnych stacjach telewizyjnych i radiowych, ale także innych form promowania firm. Duża metamorfoza zauważona została również w zakresie wykorzystania nowoczesnych gadżetów reklamowych, które znajdują szerokie zastosowanie w tak zwanym marketingu bezpośrednim, którego celem jest dotarcie do każdego klienta osobno i przekonanie go o wysokiej jakości oferty firmowej.

Odzież reklamowa wśród gwiazd i celebrytów

Dość popularną i coraz częściej stosowaną formą promocji firmy jest wykorzystanie popularnego wizerunku gwiazd medialnych i innych popularnych osób. Numerem jeden w tego typu akcjach jest ubieranie dziennikarzy i osób prowadzących popularne programy telewizyjne przez firmy, które w ten sposób promują swoją markę. Wprawdzie tego typu Odzież Reklamowa nie jest opatrzona nadrukiem z nazwą i logo firmy, jednak możliwość prezentowania jej nazwy w czołówce programu stanowi dla każdej firmy bardzo wartościową formę promocji.

Podobne skutki przynosi ubieranie znanych sportowców, a nawet całych drużyn sportowych. Ta forma marketingu jest znana już od bardzo wielu lat i wciąż nie traci na swojej aktualności i skuteczności. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach sportowych, meczach i biegach ulicznych ubrani w odzież sportową z nadrukiem nazwy firmy sponsorującej dane zawody, zawsze stanowią żywą jej reklamę.

Promocja firmy w miejscach publicznych

Odzież reklamowa może mieć również zastosowanie w innych sytuacjach, które nie zawsze kojarzą się klientom z nachalną reklamą. Często są to wystawy, targi promocyjne, imprezy masowe i inne uroczystości organizowane w miejscach publicznych, które nie są nastawione wyłącznie na promocję firm. Zarówno uczestnicy tych imprez jak i ich organizatorzy stosują odzież reklamowa jako oficjalny strój, który w tym momencie jest swoistą formą promocji firmy. Nadrukowane na niej logo i nazwa firm podświadomie zapisują się w pamięci innych uczestników uroczystości.